Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Krakowski Ośrodek Terapii” zaprasza psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, nauczycieli i studentów na „Projekcje filmowe”

 

Pomysł na projekcje zrodził się w 2016 roku z okazji jubileuszu 25 lat istnienia KOT a inicjatywa przerodziła się w coroczny cykl spotkań. Seanse odbywają się w krakowskich kinach lub w siedzibie SPPP „KOT”. Wybieramy filmy ukazujące dylematy człowieka w obszarze kultury, w której żyje oraz relacji jakie tworzy z innymi. Tematyka odpowiada również obszarom zainteresować zespołów terapeutycznych KOT, dotyczy wobec tego dzieci, młodzieży i rodzin. Każdy seans połączony jest z dyskusją moderowaną przez psychoterapeutę KOT oraz filmoznawcę.

Głównym celem projektu jest integracja środowiska psychologów, psychoterapeutów oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Pozwala także na stworzenie przestrzeni do dzielenia się refleksjami i spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju dzieci i młodzieży, sytuacji rodzin we współczesnym świecie oraz miejsca i roli terapii.