KOTOPIRYNA

Otwarte warsztaty dla rodziców, dotyczące radzenia sobie z wybranymi wyzwaniami wychowawczymi

Program KOTopiryna adresowany jest do zabieganych i zapracowanych rodziców, którzy poszukują konkretnych odpowiedzi na pytania związane z konkretnym wyzwaniem wychowawczym. Podobnie jak tabletka przeciwbólowa, KOTopiryna ma w zamierzeniu przynieść ulgę w krótkim czasie, poprzez działanie skierowane bezpośrednio na bolące miejsce. Każdy warsztat jest odrębną całością, w czasie którego omawiany jest inny problem, z jakim borykają się rodzice.

W zależności od potrzeb, uczestniczyć  można w jednym lub kilku spotkaniach. Warsztaty realizowane są metodami aktywnymi (dyskusja, praca w grupach, elementy psychodramy).

Pracujemy w oparciu o Pozytywną Dyscyplinę, metodę wychowania opartego na wzajemnej miłości i szacunku, dostarczającą rodzicom szeregu skutecznych  narzędzi wychowawczych,  które pomagają dbać o jakość komunikacji w rodzinie, budować dobre relacje, wspierać dzieci w doskonaleniu samodzielności, samodyscypliny, poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Osoby zainteresowane pogłębieniem treści poznanych podczas warsztatów KOTopiryna, zachęcamy do udziału w zamkniętej grupie dla rodziców Pozytywna Dyscyplina lub udziału w Konsultacjach wychowawczych realizowanych w naszym ośrodku.

CEL

Celem każdego spotkania jest dostarczenie Uczestnikom wiedzy o sposobach radzenia sobie z danym problemem i przećwiczenie w praktyce kilku narzędzi wychowawczych.

UCZESTNICY:

Rodzice dzieci w wieku od 3 do 18 lat


TERMINY:

Warsztaty odbywają się  raz w miesiącu, w piątki (zwykle 3 piątek miesiąca), w godzinach 09:15-12:15

TEMATYKA:

Złość // Rodzeństwo // Poczucie wartości // Poranne utarczki // Współpraca // Obowiązki // Nieśmiałość // Trudne pytania // Korzystanie z mediów // Rodzinne posiłki

Zrealizowane tematy:

  • Złość rodzica i złość dziecka – jak sobie z nią robić?
  • Rodzeństwo – poradnik przetrwania dla rodziców.
  • Co zamiast kary
  • Zrozumieć dziecko – co się kryje za trudnym zachowaniem
  • Kierunek – samodzielność
  • Pozytywna pochwała
  • Na wakacje z Pozytywną Dyscypliną

W planach

… już wkrótce

KOTOPIRYNA NA MAJ

POZYTYWNA POCHWAŁA

Szczegółowe informacje

Program realizowany jest przez Zespół Profilaktyki Wychowawczej.

Koordynatorem programu jest Katarzyna Stawiarska.

Zapisy na zajęcia odbywają się każdorazowo na początku nowego miesiąca, droga mailową: kotopiryna.kot@gmail.com.

Grupa ma charakter otwarty, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.