Bajkocisko. Napisz swoją bajkę i podziel się nią z innymi.

Pisanie bajek jest aktywnością, która sprawdza się w pojedynkę i w grupie, kiedy świeci słońce i pada deszcz, w każdym wieku – od 3 do 99 lat. Zaproś do tej aktywności swoich bliskich: rodziców, babcię, dziadka, ciocię lub starsze rodzeństwo.

Może razem stworzycie niezwykłą historię. Będzie to zadanie, które nie tylko rozwinie twórczość i umiejętności językowe, ale również pozwoli w symboliczny sposób opracować zmartwienia dnia codziennego.

Wyślij stworzoną bajkę do nas w dowolny sposób – mailowo, na adres: kotwtarapatach@kot.krakow.pl lub korzystając z zamieszczonego poniżej formularza.

Jeżeli wyrazicie na to zgodę, bajka zostanie umieszczona tu – na stronie. Zobaczysz, jak to miło doświadczyć, że możesz podzielić się swoją bajką z innymi. Być może okaże się ona inspiracją dla dzieci i dorosłych oraz pomocą na zmartwienia i troski o każdej porze.

Może uda nam się stworzyć książkę pt: „Bajkocisko”?

Początek bajki:

Dawno dawno temu … była sobie kiedyś …Nie pamiętam dobrze, ile lat temu to było, może 10000 a może 20000…

Bohaterem bajki mogą być zwierzęta, takie jak: osa, żuczek, słoń czy tygrys, stworzone przez Was postacie magiczne i oczywiście ludzie. W bajkach możemy spotkać: wróżki, elfy, dżiny, skrzaty, czarodziejów, krasnoludki i olbrzymy.

Mile widziane są zdarzenia fantastyczne i magiczne przedmioty: walka ze smokiem, zamiana dyni w karocę, zaczarowanie człowieka w zwierzę. Wszyscy pamiętamy latający dywan, kij samobij czy czapkę niewidkę.

Koniec bajki:

Możemy wprowadzić morał, najlepiej rymowany: Morał z bajki taki, nie bójcie się dzieciaki!